Manchester United pobjedio Leeds

Fudbaleri Manchester Uniteda u spektakularnom meču pobijedili su Leeds u susretu 26. kola engleskog Premiershipa rezultatom 4:2 čime su nastavili borbu za pozicije koje naredne sezone vode u Ligu prvaka.

Današnji susret odigran je po izuzetno jakoj kiši i vjetru, kao i teškom terenu na stadionu Elland Road, a u takvim uslovima znatno su se bolje snašli igrači Manchester Uniteda na početku te su na poluvremenu imali vodstvo od 2:0.

Prvo je u 34. minuti Maguire pogodio glavom nakon centaršuta Shawa iz kornera, da bi u petoj minuti sudijske nadoknade u prvom dijelu Fernandes glavom pogodio za 2:0. Činilo se da je United u finišu prvog dijela riješio pitanje pobjednika, no onda smo vidjeli svu ljepotu nogometa u samo dvije minute.

U 53. minuti Rodrigo uz mnogo sreće pogađa za 2:1 i to nakon što je pokušao centrirati prema svojim saigračima, a lopta je otišla preko De Geae i završila u samim rašljama. Već u sljedećem napadu James je upisao asistenciju, a rezervista Raphinha pogađa za 2:2.

Gostujući igrači su tražili ranije prekršaj nad Fernandesom, no sudija ni nakon VAR intervencije nije promijenio svoju odluku.

Publika je i u nastavku gledala nevjerovatan duel, igralo se borbeno i agresivno s obje strane, a u takvoj igri opet se bolje snalaze igrači Uniteda koji golom Freda u 70. minuti dolaze do novog vodstva. Konačnih 4:2 postavio je Elanga u 89. minuti.

Treba reći da je Cristiano Ronaldo u ovom meču propustio jednu veliku šansu u prvom poluvremenu kada mu je golman Leedsa odbranio udarac sa svega nekoliko metara te da je generalno odigrao loš meč. U finišu meča izašao je iz igre, a umjesto njega je ušao Varane.

Crveni đavoli se nalaze na četvrtoj poziciji sa 46 osvojenih bodova, četiri više od West Hama koji je četvrti sa 42 osvojena boda, a toliko ima i Arsenal koji ima tri utakmice manje od tima s Old Trafforda.

S druge strane, Leeds je ostao na 15. poziciji sa 23 osvojena boda, pet više od Watforda koji je prvi u zoni ispadanja.
Rezultat i strijelci:

Leeds United – Manchester United 2:4 (Rodrigo 53, Raphinha 54′ – Maguire 34′, Fernandes 45+5′, Fred 70′, Elanga 89′)