Milvoki ima problem

Košarkaši Majamija savladali su Milvoki rezultatom 121:99 i tako poveli sa 2:1 u seriji prve runde plej-ofa.

Nakon početnog vođstva Baksa, igrači ekipe sa Floride su preuzeli primat i već pre kraja prve četvrtine prešli u vođstvo.

O njihovoj dominaciji u trećem meču serije ne govori samo krajnji rezultat, već i činjenica da su slavili u svakoj četvrtini pojedinačno.

Pobednički tim je predvodio Džimi Batler sa 30 poena, pet skokova i četiri asistencije za 28 minuta na parketu.

Pratio ga je Dankan Robinson sa 20, Kajl Lauri je dodao 15, a po 12 poena i 11 skokova su imali Kejleb Martin i Bem Adebajo.

Milvoki je i na ovom meču bio be Janisa Adetokumba kojeg muče leđa. Tačnije, dvostruki MVP je u tri susreta odigrao samo tri minuta i to u prvom porazu.

U njegovom odsustvu se istakao Kris Midlton sa 23 poena, šest asistencija i pet skokova. Džru Holidej je dodao 19 poena i pet skokova, a Grejson Alen je dodao 14 poena.

Ipak, ništa od toga nije bilo dovoljno bez najboljeg igrača čije odsustvo ih nije sprečilo da nišu pobede u regularnoj sezoni. Plej-of je nešto drugo.

Ekipa Majka Budenholzera će imati priliku da popravi utisak u noći između ponedeljka i utorka od 1 čas i 30 minuta. U suprotnom, Majami stiže do skoro pa nenadoknadive prednosti.