Nestvarna završnica u Madridu – ispao Atletiko

Fudbaleri Atletika i Bajer Leverkuzena remizirali su 2:2 i tako ispali iz ovosezonske Lige šampiona.

Nerešen ishod u okviru petog kola grupe B elitnog takmičenja u potpunosti je po meri Porta, koji se pridružio Klub Brižu u nokaut fazi.

Tim Dijega Simeonea dva puta je gubio od “farmaceuta”, izbegao je poraz, ali ne i eliminaciju, prvu u grupnoj fazi posle pet godina.

Završnica na “Vanda Metropolitanu” bila je neverovatna, pošto je sudija Klemon Turpan nakon kraja susreta gledao VAR i dosudio penal za domaće zbog igranja rukom jednog igrača nemačkog tima.

Jedanaesterac Karasku odbranio je Hradecki, naleteo je Morata, šutirao glavom, ali je lopta pogodila prečku, vratila se Mandavi, koji je lepo šutirao, ali je na putu do gola lopta pogodila Karaska, tragičara susreta, te završila preko prečke.

Izabranici Ćabija Alonsa su do vođstva stigli u devetom minutu, kada je Musa Dijabi iskoristio dodavanje Adama Hlozeka i savladao Jana Oblaka.

Ubrzo je zapretio Anhel Korea, da bi u 22. minutu Janik Karasko po zemlji precizno pogodio i izjednačio rezultat.

Nije mnogo trebalo Bajeru da stigne do nove prednost, pošto je u 29. minutu Kalum Hadson-Odoi pogodio mrežu domaćih, na dodavanje Amirija, a posle velike greške Koree.

Upravo je Argentinac na pauzi ostao u svlačionici, da bi rezervista Rodrigo de Pol u 50. minutu sjajno šutirao sa ivice šesnasterca i savladao Hradeckog.

Atletiko je sve karte bacio na napad, nije stigao do gola, a totalnu ofanzivu Levekuzen je mogao da iskoristi u finišu.

Promene na semaforu nije bilo ni nakon penala posle poslednjeg sudijskog zvižduka.

Kolo pre kraja Briž je ostao prvi sa 10 bodova, Porto je drugi sa devet, Atletiko treći sa pet, dok je Leverkuzen poslednji sa četiri.

U poslednjem kolu sastaju se Porto i Atletiko, odnosno Leverkuzen i Briž.