Niksi poravnali u seriji, Lejkersi poveli 1-0

Noćas su odigrana dva meča u NBA plej-of seriji. Los Anđeles Lejksersi su gostovali ekipi Golden Stejt Voriorsa i superiornom partijom su slavili 102:113 (0:1). Njujork Niksi su na gostujućem parketu uspjeli da savladaju Majami Hit rezultatom 105:111 (1:1).

Džajlen Braun je preuzeo odgovornost na startu serije za poraz u uvodnom meču i obećao odgovor.

Uspio je da održi obećanja, noćas je nekadašnji bek Dalasa ubacio 30 poena i prokrčio put ka pobjedi Niksa nad Majamijem.

Džulijus Rendl se vratio u sastav domaćina, ubacio 25 poena, uz 12 skokova i osan asistentcija. Ar-Džej Baret je pogašao na startu, 16 poena u prvoj četvrtini, završio je sa 24. To je bilo previše za Majami koji je bio bez povrijeđenog Batlera. Igrači koji nisu stigli do drafta, Kejleb Martin i Gejb Vinsent su držali goste do sredine posljednje četvrtine kada je Hit počeo da popušta. Ipak, napravili su brejk u Njujorku i sada se serija seli na Floridu. Hit se nada da će se Batler oporaviti do treće utakmice, on je najefikasniji igrač plej-ofa, u prosjeku postiže 35.5 poena.

Triler u zalivu, radovali su se Lejkersi u tijesnoj završnici. Uzeli su brejk na startu, poslije preokreta. U posljednjem minutu pogodili su D’Anđelo Rasel i LeBron, blistao je Dejvis sa 30 poena. Voriorsi su imali dve šanse, nije im se dalo, Džordan Pul je promašio oba puta, pa je pobjeda otišla na jug.

Voriorsi su se vratili sa -14 od sredine posljednje četvrtine, samo nisu uspjeli da okrenu, a ni čitave noći da riješe Dejvisa, koji je osim 30 poena, imao 23 skova, 5 asistencija, četiri blokade.

Na drugoj strani, agresivni Luni kome je mnogo pomogao rad sa Dejanom Milojevićem je uhvatio 23 lopte, najviše kada je igrač Voriorsa u pitanju još od 1987. godine.

Kari je brojao do 27, Tompsom 25, Pul 21. Ali s obzirom da je rival zatvorio reket, domaći su probali šutem, bez efekta, 21 trojka, ali iz čak 53 pokušaja.

U četvrtak se nastavlja, ponovo je Golden Stejt domaćin, ali poslije startne pobjede u “Frisku”, Lejkersi pucaju od samopouzdanja.