Novak rutinski započeo pohod na osmu krunu

Novak Đoković je šampionski započeo pohod ka osmoj kruni na Vimbldonu.

Drugi reket sveta je posle 133 minuta igre, duže pauze zbog kiše i klizavog terena ipak uradio sve što je želeo i savladao Argentinca Pedra Kaćina, 6:3, 6:3, 7:6 (4).

Reklo bi se rutinski, iskusno, bez previše napora, što je najvažnije za start grend slem turnira.

Bila je to njegova 87. pobeda u 97 mečeva na Vimbldonu i 29. uzastopna na londonskoj travi, sada je na korak do 350. grend slem pobede.

Nikada se pre nisu sastajali Đoković i Kaćin, tako da je bilo zanimljivo videti kako će sve izgledati na početku.

Argentinac ima sasvim dobar servis, osetio je to Novak na početku meča, trebalo mu je neko vreme da počne dobro da ga čita.

Prvu brejk loptu u drugom gemu, Novak nije iskoristio, ali zato jeste Kaćin u narednom, tako je poveo sa 2:1.

Bez i trunke panike, Novak je vratio izgubljeno već u narednom gemu i izjednačio na 2:2.

Tražio je Novak strpljivo slabu tačku protivnika, koji je sve više uživao u igri i dočekao je u tom osmom gemu.

Uspeo je da iskoristi treću brejk priliku i stigne do 5:3, a onda posle 41 minuta dobije početni set sa 6:3.

Krajem prvog seta počela je da pada kiša, pa su organizatori bili prinuđeni da naprave pauzu dok se ne razvuče krov na Central kortu.

I umesto da se čeka desetak minuta sve se iskomplikovalo – zatvoren krov je uslovio problem sa kondenzacijom.

Gledali smo defile supervizora i direktora održavanja terena, Armstronga i Stabsa, čak su i Novak i Kaćin izlazili da daju svoj sud o terenu.

Pauza se odužila, čak je i Novak izlazio na teren da se malo našali i pomogne u brisanju i sušenju trave peškirom i posebnim sušilicama.

I posle 81. minuta Novak i Kaćin su se konačno vratili na teren, i to onako kako je Đoković to želeo.

Kao da je pauza loše uticala na 68. igrača sveta, počeo je nesigurno, a Novak je treću brejk priliku iskoristio da povede odmah na startu drugog seta.

Lako je potvrdio brejk za 2:0 i od tada, rutinski je reklo bi se držao prednost.

Kaćin nije mogao da pripreti kada je Novak bio na servisu, pa je Novak samo ubrzao u finišu drugog seta i u devetom gemu stigao do novog brejka, 6:3 i velikih 2-0 u ovom meču.

“Upecao” se Novak u drugom gemu trećeg seta u mrežu, tako je Kaćin stigao do 1:1.

Ali generalno, sve je išlo po planu – Novak je bio maksimalno strpljiv, koristio ogromno iskustvo u igri na travi.

Držao se dobro i Kaćin, stigao je do taj-brejka, ali tu je bio kraj.

Novak ga je dobio rezultatom 7:4 i tako završio posao oko plasmana u drugo kolo.

Tamo ga čeka Australijanac Džordan Tompson, sa kojim se takođe nije sastajao, on je bio bolji od Amerikanca Brendana Nakašime posle preokreta u pet setova.