Regija Birač

Nove medalje za Tekvondo klub „Srpski soko“

Članovi Tekvondo klub  „Srpski soko“ iz Zvornika učestvovali su proteklog vikenda na međunarodnom  turniru u Sofiji, na kome su nastupila 32 kluba iz 6 zemalja. Na  ovom tekvodno turniru u verziji ITF, takmičili su se kadeti, juniori i seniori.

Zvornički klub „Srpski soko“ nastupio je sa 11 članova, od kojih je pet osvojilo medalje. U takmičenju  kadeta najuspešnija je bila Iva Batić koja je osvojila 1. mjesto u formama i 3. u sparingu. Kadet Pavle Dominković izborio je 2. mjesto u formama. Među juniorima istakli su se u nastupima Emilija Blagojević sa osvojena dva druga mjesta u sparingu i formama, dok je Srđan Mirković zauzeo 2. mjesto u formama i 3. u sparingu.

U  seniorskoj konkurenciji Anđela Batić je izborila 2. mjesto u sparingu i 3. u formama.

Članovi Tekvondo kluba „Srpski soko“, očekuju sljedeća takmičenja u drugoj polovini juna, a prvi nastup je na turniru od 25. juna u Ohridu, u Makedoniji.