Sport

Novi tripl-dabl nezaustavljivog Jokića

Košarkaši Denvera savladali su Hjuston 134:124 na svom terenu uz još jednu MVP partiju Nikole Jokića koji je zabeležio sedmi tripl-dabl učinak ove sezone.

Lider šampiona meč je završio sa 32 poena (12/19 iz igre), 10 skokova i 15 asistencija.

Jokić je uz sebe imao napadački izuzetno raspoloženog Majkla Portera Džuniora koji je doprineo sa 30 poena – i sedam ubačenih trojki.

Za Denver je posle nekoliko mečeva pauze (ukupno 11) zaigrao i prvi plejmejker Džamal Marej bez kojeg Nagetsi, nakon početnih 6-1, rezultatski nisu bili tako ubedljivi (6-5), no sada su ponovo stabilizovali formu (treća uzastopna pobeda).

I dalje drže oreol nepobedivosti u Koloradu – bila je ovo deveta utakmica Denvera kod kuće i deveta pobeda.

Hjuston je jedna od najlošijih gostujućih ekipa, još uvek nemaju pobedu na strani a ovo im je bio sedmi meč van Teksasa.

Denver je sa mnogo elana i šampionskog šmeka odigrao ovu utakmicu. Govori o tome i rezultat već posle prve deonice (41:26) u kojoj su domaći uspostavili dominaciju na obe strane terena, nametnuli napadački ritam i sve je potom išlo kao podmazano za tim Majka Melouna.

Na isteku desetog minuta već je bilo 32:13.

Do kraja tog perioda šampion je uspeo i da postavi ovosezonski rekord kada je reč o broju poena u jednoj četvrtini. Do poluvremena Denver nije posustajao.

Posle 24 minuta rezultat je glasio 76:59 uz 17 poena Jokića koji je taj deo meča završio sa trojkom 27 sekundi pre kraja, zaokruživši svoju sjajnu partiju, ali timsku.

Nastavak je doneo nešto ujednačeniji odnos snaga, gosti su ukupno gledano rezultatski bili uspešniji u drugom poluvremenu (+6 razlika) međutim preveliki je za njih bio izazov da anuliraju minus iz prvog dela tako da krajnjih deset razlike verno slikaju odnos snaga koji je viđen na terenu u oba poluvremena.

Marej je na početku dočekan ovacijama navijača, uz pokliče “vratio se, vratio se” odigrao je na visokom nivou i meč je završio sa solidnih 16 poena.

Meč je, inače, najviše bio iščekivan zbog centarskog duela Nikole Jokića i Alperena Šenguna, Jokićeve “turske kopije”.

Veliko poštovanje imaju jedan za drugog, Šengun zaista izrasta u vrhunskog centra upravo zbog poteza koji neodoljivo podsećaju na sve ono što Nikola radi svih ovih godina. Zbog toga je idol mnogima, pa i Turčinu koji, čini se, najbolje “skida” poteze našeg asa.

Šengun je i ovog puta bio na visini zadatka protv Somborca – meč je završio sa 22 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Džejlen Grin je bio najefikasniji kod gostiju sa 26 poena od kojih je 18 dao u trećoj deonici.

Denver se ovom pobedom delimično revanširao Roketsima za dva poraza ove sezone ujedno i popravio plasman na tabeli zapadne konferencije gde je sada, u tesnom poretku timova u samom vrhu, drugi sa skorom 13-6.