Odigrane prve utakmice šesneastine finala Lige evrope, Zvezda remizirala

Prvih devet utakmica šesnaestine finala Lige Evrope odigrano je večeras, a beogradska “Crvena zvezda” kao domaćin odigrala je neriješeno sa italijanskim “Milanom” 2:2.

Nokaut faza takmičenja otvorena je utakmicom između “Dinama” iz Kijeva i belgijskog “Briža”, koja je završena neriješenim rezultatom – 1:1.

“Roma” je slavila u Portugaliji protiv “Brage” sa 2:0, čime je već gotovo izborila plasman u osminu finala.

Zagrebački “Dinamo” je u gostima savladao ruski “Krasnodar” sa 3:2, a meč između grčkog “Olimpijakosa” i PSV iz Ajndhovena završen je rezultatom 4:2, pri čemu je pet golova postignuto u prvom poluvremenu.

“Mančester junajted” pobijedio je u gostima španski “Real Sosijedad” sa 4:0, dok su praška “Slavije” i engleski “Lester siti” odigrli neriješeno 0:0, i to je bio jedini bez pogodaka u prvom terminu.

Austrijski “Volfsberger”, predvođen u napadu Bijeljincem Dejanom Joveljićem, poražen je od londonskog “Totenhema” sa 4:1, dok su u uzbudljivoj utakmici između švajcarskog “Jang bojsa” i njemačkog “Bajera” iz Leverkuzena trijumfovali Švajcarci rezultatom 4:3.

Švajcarci su vodili 3:0 nakon prvog poluvremena, ali su u nastavku meča Nijemci izjednačili, da bi domaćini pobjedonosni gol postigli u 89. minutu.