Vijesti

Održana svečana akademija povodom 45 godina rada Medicinskog fakulteta Univerziteta u Banjaluci

Medicinski fakultet Univerziteta u Banjaluci u mnogo čemu je prvi, poput uvođenja nastave na engleskom jeziku na prvom ciklusu studija, a cilj je pozicioniranje na međunarodnoj sceni, poručeno je danas u Banjaluci na svečanoj akademiji povodom 45 godina rada ove visokoškolske ustanove.

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić istakao je da je ovaj fakultet obrazovao dobar i stručan medicinski kadar, koji se nalazi na vodećim pozicijama mnogih klinika u Srpskoj i svijetu.

“Unapređenje nastave sa predavanjima na engleskom jeziku dodatno će Banjaluku pozicionirati na evropskoj mapi”, rekao je Stevandić novinarima prije početka akademije.

Ministar za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje Republike Srpske Željko Budimir rekao je da Vladu Srpske raduje činjenica da je Medicinski fakultet upisao 130 stranih studenata koji dolaze iz raznih zemalja, od Azije do Evrope.

“Medicinski fakultet ima kontinuitet razvoja i nadam se da će izgradnja medicinskog kompleksa, gdje će biti spojeni obrazovanje i u srednjoj školi zajedno sa visokim obrazovanjem, a sve to u saradnji sa Univerzitetskim kliničkim centrom Srpske, doprinijeti boljem studiranju zdravstvenih i medicinskih nauka i omogućiti naučnoistraživački rad u oblasti medicine”, naglasio je Budimir.

Rektor Univerziteta u Banjaluci Radoslav Gajanin rekao je da je Medicinski fakultet za 45 godina kontinuirano napredovao u svim segmentima, a veoma često pravio prve korake u nekim novinama.

“Medicinski fakultet je prvi uveo studije na engleskom jeziku na prvom ciklusu studija. Plan je da i drugi studijski programi, osim medicine, budu dostupni na engleskom jeziku. Osim toga, ovaj fakultet predvodi aktivnosti na nivou Univerziteta kada je riječ o naučnoistraživačkom radu”, naveo je Gajanin.

Dekan Medicinskog fakulteta Ranko Škrbić istakao je da imaju mnogo razloga za slavlje, jer je mnogo toga ostvareno, a očekuju i dodatni napredak.

“Više od 3.000 doktora je završilo Medicinski fakultet u Banjaluci. Gotovo da ne možete naći u zdravstvenom sistemu Republike Srpske nekoga da nije završio ovaj fakultet”, naveo je Škrbić.

On je posebno istakao kvalitet nastave koja se ogleda i kroz predavanja na engleskom jeziku zbog čega iz godine u godinu imaju sve veću zainteresovanost studenata iz inostranstva.

Related Articles

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button