Partizan lako do pobjede nad Megom

Košarkaši Partizana upisali su sigurnu pobedu protiv Mege u utakmici 17. kola ABA lige. Bilo je 112:80, a meč koji je igran u čast Dejanu Milojeviću obilježili su višeminutni aplauz i skandiranje prepune Arene. Više od 23 hiljade navijača poklonilo se bivšem treneru Mege i legendi Partizana.

Crno-bijeli su upisali 13. pobjedu u regionalnom šampionatu, a u redove šampiona regiona vratio se poslije povrede Aleksa Avramović.

Mega se držala u prvoj četvrtini, a već u drugoj je Partizan napravio značajnu prednost. Tu dionicu tim Željka Obradovića dobio je rezultatom 34:13.

Prvo poluvrijeme obilježio je i Džejms Naneli, koji je pogodio sedam trojki u prvih 20 minuta.

Naneli je bio i najbolji poenter kod pobjednika – 24 poena, uz šest skokova i dvije asistencije.

Pratio ga je Frenk Kaminski sa 14 poena, dva skoka i dva proigravanja.

Kod Mege je najbolji bio Uroš Plavšić koji je ubacio 26 poena, uz četiri uhvaćene lopte. Pratili su ga je Jelavić sa 16 i Iljasoglu i Đurišić sa po 13 poena.

Igrači oba tima nosili su specijalne majice nedavno preminulom Dejanu Milojeviću u čast, a prije utakmice, osim minutom ćutanja, velikim aplauzom i skandiranje odata je počast košarkaškoj legendi. Na posebnom mjestu u Areni našao se i dres sa brojem 13.