Partizan ne staje – pao i Žalgiris

Košarkaši Partizana pobedili su Žalgiris u 14. kolu Evrolige.

Partizan je u Kaunasu došao od četvrte pobede u nizu, druge na gostovanju ove sezone i sada ima učinak od 8-6.

Sa druge strane, Žalgirs je upisao deveti poraz.

Košarkaši Partizana odlično su otvroili duel u paklu “Žalgirio Arene”, kada su več u uvodnim minutima pokazali da će ovo biti njihovo šutersko veče.

Odmah su poveli 9:2, svaki napad su odigrali ravcionalno, svaku odbrannu pametno, pa je trener domaće ekipe brzo morao da zove igrače na klupu.

Razigrao se i Kevin Pnater, pogodio trojku za prvu dvocifrnu prednist (16:5)a odličan ej bio i Pi Džej Doužer.

U finišu prvog dela Žalgiris je napravio seriju od 9:0, ekipu je poveo Kenan Evans, ali je Partizan odoleo tom naletu i dobrom igrom finiširao prvi deo igre. Crno-beli su posle 10 minuta igre imali osam poena viška (29:21).

Sjajno je otvorena i druga deonice, prvo zakucavanje Balše Koprivice, a potom je Panter pljusnuo dve trojke u nizu i Partizan je otišao na najvećih plus 16 (40:24).

Šuterska rapsodija izabranica Željka Obradovića se nastavila, imali su smao jednu izgubljenu loptu u prvom poluvremena, ali su ipak dozvoli Žalgirisu da u nekoliko navrata pripreti. Sve je to bilo krakog daha. Partizan je održavao dvocifrenu prednost, a tačku na prvo poluvreme stavio je Naneli novom trojkom za plus 14 (58:44).