Poljska preko Srbije do polufinala EP

Odbojkaši Srbije izgubili su od Poljske u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Bariju, posle velike borbe i četiri seta 3-1 (26:28, 25:15, 36:34, 25:17).

Ekipa Igora Kolakovića imala je svoje šanse, naročito posle prvog dobijenog seta, a meč je praktično izgubila posle maratonskog trećeg dela igre, koji je Poljska dobila sa 36:34.

Posle sjajne igre koju su prikazali izabranici Igora Kolakovića i Nikole Grbića, u polufinale je prošla Poljska nakon više od dva sata igre.

Tim Nikole Grbića u polufinalu Evropskog prvenstva igraće protiv Slovenije, dok su odbojkaši Srbije završili nastup.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Dražen Luburić sa 19 poena, poen manje upisao je Miran Kujundžić, dok je Pavle Perić utakmicu završio sa devet poena.

Tim Nikole Grbića je do pobede vodio Lukaš Kačmarek koji je upisao 21 poen, dok je Vilfredo Leon Venero zabeležio 19.

Srbija odlično počela duel,iskoristila je nervozu i stegnutost Poljaka, koji su u prvom setu imali mnogo grešaka i čak 11 poena su “poklonili” našem timu.
Do kraja seta ekipa Igora Kolakovića uspela je zadrži fokus i da posle velike borbe povede u setovima.

U nastavku su se Poljaci probudili, smanjili su broj grešaka i veoma brzo demonstirali da će ovaj set biti rešen u njihovu korist.

Bolja igra u svim aspektima omogućila im je da se odlepe na 10 poena viška, Srbija nije imala način i veoma brzo na semaforu je stajalo 1:1.

Treći set doneo je pravi spektakl i veliku borbu, a u ovom maratonskom delu četvrtfinala videli smo čak 70 poena i Srbiju koja je nekoliko puta uspela da spasi set lopte. Prisebdnost je na kraju bila na strani Poljaka, koji su dobili maratonski set i praktično jednom nogom praktično su bili u polufinalu.

Posle mnogo trošenja, Srbija je na izmaku snage bila u 4.setu, a Poljska je na krilima adrenalina uspela da napravi preokret i obezbedi polufinale.