Poraz Hrvatske u Velsu

Fudbalska reprezentacija Velsa porazila je Hrvatsku 2:1 (0:0) u meču kvalifikacija za plasman na Euro i tako potisnula večerašnjeg rivala na treće mesto.

Hrvatima ni pobede u preostala dva meča, sa Letonijom i Jermenijom, ne garantuju prolaz na Evropsko prvenstvo.

Oba gola za Vels dao je Heri Vilson, za Hrvate Pašalić.

U isto vreme lider grupe Turska potukla je Letoniju 4:0 i osigurala prolaz na završni turnir koji se igra naredne godine u Nemačkoj.

A u Kardifu – spektakl.

Mada, nije nakon prvih 45 minuta delovalo da će se ovako “zakuvati” u nastavku u kojem je gospodario vezni igrač Fulama, večeras napadač Heri Vilson. Ovaj momak bio je prava napast za klimavu odbranu gostiju, koju je matirao u 47. i 60. minutu.

Prvi put nakon sjajne tropotezne akcije koja je krenula od deganžmana golmana, nastavila se kiksom igrača Hrvatske i asistencijom Bruksa, a završila finišerskom majstorijom Vilsona.

Na 2:0 povisio je ni ne gledajući ka golu Livakovića – okrenut leđima, sa mnogo osećaja, spustio je loptu u mrežu nakon centaršuta Džejmsa.

Hrvati su bili u nokdaunu.

Koliko su loše odigrali svedoči i činjenica da je selektor Zlatko Dalić na poluvremenu, vrlo lošem poluvremenu po “Vatrene”, izvršio tri izmene, ubrzo i četvrtu, a zanimljivo je i to da su Velšani dali oba gola minut posle izmena koje je vršio selektor gostiju.

Hrvati nisu imali kud posle ovakvog udara rivala – krenuli su svim silama ka golu Velsa.

Trud im se isplatio u 79. minutu kada je Pašalić, nakon kornera, snalažljivo ubacio loptu u mrežu i najavio uzbuđenja do samog kraja. Jesu Hrvati nadirali, jesu pritiskalii, držali su Velšane u stanju konstantne defanzive, ali nisu pronašli način da dođu do gola koji bi im, definitivno, obezbedio mirniju završnicu kvalifikacija.

Ovako, ni dve pobede u poslednja dva meča neće im biti dovoljne za prolaz ako Velšani budu maksimalni protiv Jermena i Turske.

Turci su već obezbedili prolaz i biće, moguće, lakši rival Velšanima. Prava borba tek predstoji.