Sport

Poraz Zvezde u Mančesteru

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su poraz na premijeri u novoj sezoni Lige šampiona.

Bolji na “Etihadu” je bio aktuelni šampion Evrope i domaći Mančester siti nakon preokreta rezultatom 3:1.

“Građani” su bili bolji protivnik tokom čitavog meča o čemu svedoči i rekordan broj od 22 šuta za poluvreme u Ligi šampiona, odnosno izjednačenje rekorda Real Madrida sa 37 udaraca ka golu protivnika za čitav meč.

Ipak, Zvezda je bila ta koja je stigla prva do prednosti u smiraj prvog poluvremena preko Osmana Bukarija, ali je domaćin prekorenuo u drugom poluvremenu potpomognut pomračenjem Omrija Glazera.

Posle meča utiske su podelili treneri Barak Bahar i Pep Gvardiola, kao i mnogi igrači Zvezde među kojima su Aleksandar Dragović, Mirko Ivanić, Omri Glazer, Stefan Mitrović i Vladimir Lučić.