Porterov Čelsi ne staje, Junajtedu samo bod u Njukaslu

Fudbaleri Čelsija upisali su pobedu na gostovanju Aston Vili rezultatom 2:0 u meču 10. kola Premijer lige.

Sa sjajnim igrama “plavci” pod trenerskom palicom Grejema Potera su nastavili na “krilima” Mejsona Maunta koji je sa dva gola presudio protivniku.

Možda je to učinio i njihov nekadašnji kapiten Tajron Mings koji je gostima iz Londona poklonio prvi pogodak užasnom reakcijom nakon izblokiranog centaršuta Bena Čilvela. Namestio je loptu Mauntu na nogu, a ovaj nije to odbio.

Međutim, ako je ta situacija iz šestom minuta bila poklon, onda je ona gotovo 60 minuta kasnije bilo istinsko majstorstvo engleskog veziste koji je namestio loptu i postigao efektan pogodak kojim je postavio konačan rezultat.

Pored Maunta, treba istaći i sjajnu partiju koju je pružio nekada precrtani Kepa među stativama Čelsija, a imao je malo i sreće kada je Leon Baiji pogodio stativu što je ujedno bila i ponajbolja šansa za Vilu.

Time je Čelsi stigao do pete pobede u svim takmičenjima i 19. boda u engleskom prvenstvu što je dovoljno za četvrto mesto, dok je tim iz Birmingema na samo bod od zone ispadanja.

Svoj meč je igrao još jedan velikan, ali je Mančester junajted na kraju razočarao svoje navijače odigravši na gostovanju u Njukaslu bez golova.

Najbliži je tome bio Kristijano Ronaldo koji je u 48. minutu i zatresao mrežu domaćina, ali je gol odmah poništen zbog ofsajda. Na drugoj strani je najbliže prišao Žoelinton koji je pogodio prečku i stativu, ali je i to naposletku bilo nedovoljno.

U poslednjem (završenom) susretu termina od 15 časova, Sautempton i Vest Hem su remizirali 1:1 nakon što je gol za vođstvo domaćina iz 20 minuta koji je postigao Romen Pero, neutralisao u drugom poluvremenu Deklan Rajs.