Preokret AEK-a

Fudbaleri AEK-a pobjedili su Dinamo u Zagrebu poslije preokreta (2:1), u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Utakmica je igrana nedelju dana nakon haosa u Atini, u kojem je stradao simpatizer grčkog tima, a ove večeri je gostujućim navijačima takođe bio zabranjen dolazak.

“Bed Blu Bojsi” su sa severne tribine poslali poruku uhapšenima, meču je prethodio minut ćutanja, dok je revanš zakazan već za subotu.

Dinamo je vodio od 39. minuta golom Marka Bulata, ali je AEK preokrenuo golovima Stivena Zubera u 59, odnosno Konstantinosa Galanopulosa u 90. minutu.

Domaći su krenuli jako od samog starta, a Marko Bulat je već u prvom minutu šutirao sa ivice kaznenog prostora malo pored desne stative.

Robert Ljubičić je u 15. stavio na muke Cicana Stankovića, da bi samo minut kasnije AEK prvi put, ali vrlo ozbiljno, zapretio preko Orbeljina Pinede, međutim, Dominik Livaković je odlično reagovao.

Nakon praznog hoda, Dario Špikić je u 32. uputio udarac sa ivice šesnaesterca, ali je Stanković loptu izbacio u korner.

Ubrzo se i zakuvalo na Maksimiru, kada je pomoćnik Matijasa Almejde dobio direktan crveni karton zbog prigovora.

Ključni detalj u prvom poluvremenu dogodio se u 39. minutu, kada je Marko Bulat postigao golčinu iz slobodnog udarca sa više od 20 metara.

Nakon mirnog početka drugog poluvremena, tokom kojeg je Dinamo očigledno pokušavao da iz kontre opet ugrozi gol rivala, priređen je muk na Maksimiru.

Gosti su ukrali loptu Dinamu, ona je brzo stigla do Stivena Zubera, koji je izbacio čuvara, a onda poslao neodbranjiv udarac ka golu Livakovića.

Trgnuli su se “modri”, prvo u 62. minutu pripretili preko Bulata, da bi Emreli koji minut kasnije glavom pogodio prečku.

Maksimir je umalo doživeo novi šok u 73. minutu, kada je Livakovića savladao Pineda, međutim, Meksikanac se našao u malom ofsajdu.

Desetak minuta kasnije, Livaković je opet imao posla, nakon udarca iz okreta Garsije. Sve je školski uradio, ali je golman domaćih bio dobro postavljen.

I kada je delovalo da će meč biti završen nerešenim ishodom, Galanopulos je u 90. minutu iskoristio dodavanje Pizara i doneo preokret svom timu.

Imao je AEK još nekoliko vrlo dobrih prilika u nadoknadi vremena, pre svega preko Domagoja Vide, ali je rezultat ostao 2:1.