Preokret Fulama

Fudbaleri Fulama slavili su kao gosti protiv Lids junajteda (3:2), okviru 13. kola Premijer lige.

Tim Marka Silve je do trijumfa stigao posle preokreta, a izjednačujući gol na utakmici bilo je delo našeg Aleksandra Mitrovića.

Domaći su poveli u 20. minutu preko Rodriga, kome nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu Lena, ali slavlje Lidsa nije mnogo trajalo.

Mitrović je glavom posle kornera glavom u 26. minutu poravnao rezultat, svojim devetim pogotkom u sezoni.

Gosti iz Londona su do preokreta stigli u finišu, u roku od samo 10 minuta, te tako potvrdili dobru formu.

Najpre je Harison Rid u 74. minutu glavom savladao Melijea, da bi isti igrač u 84. namestio treći pogodak Vilijanu. Konačan rezultat postigao je Samervil u drugom minutu nadoknade.

Fulam je sedmi na tabeli sa 18 bodova, dok je Lids tek 18. sa devet bodova i ovo mu je šesti poraz na poslednjih osam utakmica.

Ovog popodneva ubedljivi su bili Aston Vila, koja je savladala Brentford (4:0), odnosno Lester koji je kao gost pobedio Vulverhempton (4:0).

Birmingemski tim je u prvom meču bez Stivena Džerarda na klupi do ubedljivog trijumfa stigao golovima Bailija u drugom, Ingsa u 7. i 14, odnosno Votkinsa u 59. minutu.

“Lisice” su ostvarile ubedljivu pobedu zahvaljujući golovima Tilemansa u osmom, Barnsa u 19, Medisona u 66, odnosno Vardija u 80. minutu.