Prva pobjeda Hrvatske

Košarkaši Hrvatske pobedili su Veliku Britaniju rezultatom 86:65 u meču drugog kola grupe C Evrobasketa.

U Mediolanum Forumu u Milanu su košarkaši Hrvatske u drugom kolu došli do prve pobede na Evropskom prvenstvu.

Velika Britanija je pokušala da pruži kakav-takav otpor, ali nisu dugo izdržali.

Posle solidnog prvog poluvremena, usledilo je mučenje u trećoj deonici u kojoj su Britanci imali samo 2 poena za 5 minuta košarke dok su Hrvati u tom periodu imali 17.

Treba istaći da su Britanci pametno tražili svoje šanse, imali jako visok procenat pogođenih slobodnih bacanja kao i veliki broj ofanzivnih skokova, ali to nisu uspevali da pretvore u poene

Majls Heson je maltene sam igrao, pokušao je Gabi Olaseni da mu pomogne koliko god može, ali nije to bilo dovoljno da se izbegne ubedljiv poraz u drugom kolu.

Na kraju treće deonice je bilo kristalno jasno da samo neviđeno čudo može da spasi Britaniju, jer je na semaforu stajalo 72:40 u njihovu korist…

Britanci su uspeli da dobiju poslednji kvartal sa 11 razlike (25:14), ali su time samo ublažili poraz, dok je selektor Hrvatske dao priliku igračima sa manjom minutažom.