Real demonstrirao silu nad Valensijom

Fudbaleri Reala su ubedljivo savladali Valensiju rezultatom 5:1 u okviru 13. kola LaLige.

Izabranici Karla Anćelotija su posle remija sa Rajo Valjekanom (0:0) u prethodnom kolu domaćeg šampionata, “demonstrirali silu” pred svojim navijačima i potpuno dotukli “slepe miševe”.

Madriđani su odmah na startu meča došli do vođstva. Već u trećem minutu je “kapitulirao” golman Valensije, a prelep pogodak je postigao Dani Karvahal. Španac je imao vremena da se namesti na ivici kaznenog prostora i uhvati dobar volej za 1:0.

U nastavku su se gosti iz Valensije trgli i već u 11. minutu su mogli do izjednačenja kada je Ugo Duro gađao ka golu Reala. Ipak, siguran je bio Andrij Lunin.

Isti igrač je mogao da poravna rezutlat i u 15 i 41. minutu, ali se Lunin istakao sa još jednom odbranom, dok je drugi udarac završio pored gola.

Neiskorišćene šanse su došle na naplatu samo minut kasnije. Proradila je brazilska veza, Rodrigo je proigrao Vinisijusa Žuniora, koji je rutinski matirao Giorgija Mamardašvilija za 2:0.

Real je sa dva gola prednosti otišao na pauzu, a po povratku na teren, odmah uvećao prednost.

Igrao se 49. minut kada je Vinisijus Žunior postigao svoj drugi pogodak na meču (3:0), a u ulozi asistenta se ponovo našao Rodrigo, koji je minut kasnije i sam uspeo da se upiše u strelce za 4:0.

Usledio je nešto minriji deo meča, a isti igrač je postigao pogodak i u 84. minutu i tako meč završio sa po dva gola i asistencije.

Poraz Valensije je ublažio Ugo Duro u 88. minutu, kada je savladao Lunina za 5:1.

Real se pobedom približio prvoplasiranoj Đironi na dva boda zaostatka, dok je Valensija na devetom mestu tabele LaLige sa 18 bodova.

U narednom kolu, Madriđani gostuju Kadizu, dok Valensija dočekuje Seltu.