Real savladao Lajpcig

Fudbaleri Reala savladali su RB Lajpcig na gostovanju minimalnim rezultatom (0:1) u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Jedini gol na meču postigao je Brahim Dijas u 49. minutu susreta.

Karlo Ančeloti na ovom meču nije mogao da računa na petoricu standardnih prvotimaca, ali se, barem u prvom poluvremenu, najviše osetio nedostatak Džuda Belingema.

Iako je trener Lajpciga Marko Rose bio nepoverljiv u pogledu neigranja engleskog veziste, njega je povreda članka zaista udaljila iz konkurencije za ovaj susret. Možda bi bilo bolje za njega da je Belingem igrao, s obzirom na to da je igrač koji ga je zamenio napravio razliku na ovom meču.

Burno je počeo duel na “Red Bul Areni” nakon što je Benjamin Šeško već u drugom minutu zatresao mrežu Lunjina.

Posle kornera Simonsa lopta se odbila izvan šesnaesterca gde ju je čekao Raum koji je oprobao svoj udarac. Došlo je do novog odbitka, a slovenački napadač je sve to pratio i nije imao težak posao da loptu smesti u mrežu.

Činilo se da će biti nastavljen niz “bikova”, koji su u na tri od poslednja četiri meča u Ligi šampiona pre ovog postizali prvi gol u uvodnih 15 minuta.

Isprva je utisak bio da se Šeško nije našao u nedozvoljenoj poziciji, što je usporen snimak i pokazao, ali je gol poništen jer je njegov saigrač Henrihs rukama držao ukrajinskog čuvara mreže i tako ga ometao.

Loše veče nemačkog defanzivca nastavilo se i u drugom delu prvog poluvremena kada je oduzeo loptu i imao idealnu priliku da proigra Opendu, ali njegov centaršut nije prošao ni blizu belgijskog napadača.

Real je u prvih 45 minuta imao čak osam udaraca ka golu Gulaščija, ali je utisak da nisu ozbiljno ugrozili mađarskog golmana i da je pre Lajpcig taj koji je zaslužio da na pauzu ode sa prednošću.

Na pauzi je došlo do sukoba dvojice trenera, nakon što je nervoznom Roseu žuti karton pred kraj prvog poluvremena dodelio bosanskohercegovački arbitar Irfan Peljto, kojem je dodeljena čast da deli pravdu na ovom susretu.

Iskusni Italijan je iz tog obračuna izašao ne samo bez kartona, već mu je Brahim Dijas u četvrtvom minutu nastavka doneo najbolji poklon kada je prvim pogotkom na meču slomio otpor domaćeg tima.

Kapiten Naćo Fernandes je oduzeo loptu igračima Lajpciga, a lopta je na desno krilo stigla do Dijasa, daleko od gola. Nije to obeshrabrilo mladog fudbalera koji je krenuo u prodor, predriblao trojicu fudbalera i izuzetno preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca smestio loptu u suprotan ugao.

Ostaje žal što Vinisijus u 72. minutu nije duplirao prednost Madriđana, kada je pokazao svoju fudbalsku magiju izbacivši Klostermana bez ikakvog napora, a potom spoljnom šutirao po zemlji u suprotan ugao. Isprečila se stativa.

Osim Dijasa, Ančeloti može biti zadovoljan i nastupom golmana Lunjina koji je najzaslužniji zašto se Šeško i Simons nisu upisali u strelce.

Na kraju je bitna pobeda, barem i minimalna, koju Real vraća na domaći teren gde će šestog marta igrati revanš.