Remi Totenhema i Sportinga, trijumf Ajntrahta

Posle večerašnjih duela u D grupi Lige šampiona, situacija se znatno iskomplikovala.

Totenhem i Sporting odigrali su nerešeno 1:1 (0:1), dok je Ajtraht iz Frankfurta pobedio pred svojim navijačima Marsej sa 2:1 (2:1).

Tako je odluka o tome ko će u nokat fazu elitnog takmičenja UEFA ostavljena za poslednje, šesto kolo grupne faze.

Sva četiri tima smeštena su u rasponu od samo dva boda, situacija je otvorena i nema sumnje da će poslednjeg dana takmičenja biti vrlo zanimljivo.

U Londonu, Sporting je odigraio veoma dobro protiv izabranika Antonija Kontea.

Prvu šansu imali su gosti u 20. minutu kada je Paulinjo šutirao preko prečke, a već sledeću situaciju pretvorili su u gol.

Igrao se 22. minut kada je Markus Edvards oprobao udarac sa distance i pogodio donji desni ugao.

Malo toga je Totenhemu uspevalo, Erik Dejern je imao najbolju šansu u 52. minutu, ali Antonio Adan je bio na pravom mestu.

Flavio Nazinjo je u 76. i 77. minutu imao dve velike šanse za Sporting, ali se propisno obrukao.

I onda 81. minutu, sjajan centaršut Ivana Perišića koji je Rodrigo Betankur pretvorio u gol za 1:1.

Usledila je velika drama u samom finišu.

Totenhem je u šestom minutu nadoknade postigao gol, strelac je bio Hari Kejn, ali je VAR signalizirao ofsajd i sudija Dani Makeli je poništio pogodak.

Trener “pevaca” Antonio Konte je zbog protesta zaradio crveni karton.

U Frankfurtu, Ajntraht je slavio sa 2:1 i tako ostvario drgu pobedu u grupi.

Daiči Kamada je u trećem minutu realizovao prvu priliku na meču, domaćin je tako poveo.

Marsej je do izjednačenja stigao u 22. minutu kada je Mateo Genduzi bio precizan, lopta je završila pod prečkom u mreži Kevina Trapa.

Pobednik je rešen u 27. minutu, na asistenciju Marija Gecea randal Kolo Muani je precizno gađao za konačnih 2:1.