Sport

Remi u derbiju Mančester sitija i Arsenala

Fudbaleri Mančester sitija i Arsenala remizirali su rezultatom 0:0 u derbiju 30. kola engleske Premijer lige.

Tresla se gora, rodio se miš. Velika su bila očekivanja od “meča sezone”, kako su ga mnogi etiketirali, ali ona ni izbliza nisu ispunjena.

Na “Etihadu” smo videli “duplu nulu” kojoj se najviše raduje Liverpul, jer je sada osam kola pre kraja potpuno usamljen na čelu tabele.

Tim Jirgena Klopa sada ima 67 osvojenih bodova, Arsenal dva manje, a Siti je na -3.

Naravno, do kraja ima još mnogo da se igra, ali tim odlazećeg Jirgena Klopa zauzeo je “pol-poziciju” u šampionskoj trci.

Kada je reč o samoj utakmici, izdvaja se jedna prava šansa koja je ostala neiskorišćena u 15. minutu.

Tada je, posle kornera sa leve strane, Nejtan Ake ostao potpuno sam na dva metra od gola Raje, ali nije uspeo na pravi način da zahvati loptu.

Isti igrač je u 25. minutu morao da izađe zbog povrede, pa je Pep Gvardiola morao da rotira u odbrani.

Ipak, Arsenal osim nekoliko izleta na protivničku polovinu i dva pokušaja Gabrijela Žesusa, nije imao preteranu nameru da bude ofanzivan kao što ume.

Mikel Arteta je do savršenstva zategao defanzivni blok, podesio ga baš kako treba da izbaci iz ritma Erlinga Halanda i Fila Fodena.

Kevina de Brujnea, Rodrija i Bernarda Silvu je držao poprilično daleko od gola i bilo kakve kreacije.

Na kraju je to rezultovalo vrlo jalovim Mančester sitijem, na kakvog nismo navikli, pa je Arsenal oberučke prihvatio bod u džepu i poziciju iznad današnjeg rivala.