Sport

Roma u nevjerovatnom finišu šokirala Milan

U derbiju 17. kola italijanske Serije A fudbaleri Milana i Rome su remizirali rezultatom 2:2, a u rimskom sastavu priliku za igru ponovo je dobio potencijalni reprezentativac BiH Benjamin Tahirović koji je debitovao u prošlom kolu.

Nije to bila naročito dopadljiva utakmica, a tome je kumovala defanzivan postavka gostiju koji su se bralini gotovo kompletno prvo poluvrijeme, a za takav pristup kažnjeni su u 30. minuti.

Kalulu je dobro reagovao nakon kornera i glavom je matirao Rui Patricija koji je slabo reagovao za vodstvo Rossonera 1:0.

Vučica je u nastavku bila nešto angažovanija, ali bez izrazitih prilika. Nisu im pomogle ni izmjene, uključujući onu kada je u 65. minuti Tahirović zamijenio Zaniola, te je Milan u 77. minuti nakon kontre golom Pobege povisio na 2:0 i činilo se da je sve gotovo.

Roma je iz prvog šuta u okvir gola uspjela smanjiti preko Ibaneza u 87. minuti i kada se činilo da više nema vremena za njih, Abraham je u 93. minuti šokirao Rossonere i spasio je bod Vučici za konačnih 2:2.

Milan u narednom kolu gostuje Lecceu, dok je Roma domaćin Fiorentini.