Ronaldo i United u sve većim problemima, Leicester “utrpao” četiri gola Crvenim đavolima

U derbiju osmog kola engleske Premier lige Leicester je u sjajnoj utakmici slavio protiv Manchester Uniteda rezultatom 4:2.

Domaći su ofanzivno krenuli u meč, ali je Mason Greenwood fantastičnim pogotkom donio vodstvo Unitedu. Ipak, odgovor stiže za samo 10 minuta, a ovoga puta Youri Tielemans koristi veliku grešku odbrane Uniteda i postiže vrlo lijep gol.

Nastavak susreta donosi sjajan nogomet. Caglar Soyuncu je Lisicama vratio prednost u 78. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru Crvenih đavola, ali smo novi lijep gol vidjeli u 82. minuti jer je Marcus Rashford poravnao rezultat.

Sljedeći napad donio je pogodak Jamieja Vardyja za 3:2, a konačnih 4:2 postavlja Patson Daka. To je novi udarac za Cristiana Ronalda i ekipu Uniteda koja je u ozbiljnim problemima. Već tri meča u ligi su bez pobjede, a od toga su dva poraza.

Manchester City je bez problema slavio rezultatom 2:0 protiv Burnleya kući, a pogotke su postigli Bernardo Silva i Kevin De Bruyne.

Sjajan meč odigran je i u Birminghamu gdje je Aston Villa poražena od Wolverhamptona rezultatom 2:3, dok je Southampton slavio protiv Leedsa (1:0). Bez golova završen je ogled Norwicha i Brightona.