Sara Hector opravdala ulogu favoritkinje i osvojila olimpijsko zlato u veleslalomu

Švedska skijašica Sara Hector je opravdala ulogu favoritkinje i osvojila olimpijsko zlato u veleslalomu.

Hector, vodeća u poretku veleslaloma u Svjetskom kupu, je bila najbolja nakon prve vožnje, a posao u drugoj joj je olakšan jer je njena glavna konkurentkinja Mikaela Shiffrin pogriješila i nije završila prvu vožnju.
Šveđanka je na kraju ostvarila ukupno vrijeme 1:55.69, što je za 28 stotinki bilo bolje od Federice Brignone i 72 stotinke od Lare Gut-Behrami.

Utrku je obilježio i težak pad američke skijašice Nine O’Brien, dok je naša skijašica Esma Alić jedina diskvalifkovana na utrci.

Ovo su za Hector bile treće Olimpijske igre i prva medalja. Najbolji plasman do sada joj je bilo 10. mjesto u Pyeongchangu, upravo u veleslalomu.