Siti slavio protiv Lajpciga

Fudbaleri Pepa Gvardiole slavili su na gostovanju Red Bul Lajpcigu sa 3:1, ali uz dosta muke. I ovaj meč je prošao bez gola najboljeg igrača ekipe Halanda.

Statistika ovog meča je nevjerovatna. Građani su imali 72 odsto posjeda lopte, 19 šuteva na gol u odnosu na tri šuta lapciga, 15 slobodnih udaraca u odnosu na pet domaćina.

Siti je apsolutno dominirao, ali nije lako nalazio put do gola.

Gvardiolina ekipa je do prednosti stigao preko Fodena u 25. minutu meča. Nastavili su sa napadima, ali se Lajpcig branio.

Ne samo da su se branili, nego su i odgovorili u 48. minutu. Strijelac za poravnanje bio je Openda.

Siti je pokušavao da vrati prednost i osigura tri boda, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Lapcig se uspješno branio sve do 84. minuta, a tada je Alvarez ipak obezbijedio tri boda evropskom šampionu.

Sve je potvrdio Doku u 92. minutu meča za konačnih 3:1.