Sjajni Liverpool prošao u nokaut fazu, PSG u 92. minuti ostao bez pobjede

Fudbaleri Liverpoola sigurnom pobjedom protiv Atletico Madrida na svom Anfield stadionu osigurali su prolazak u nokaut fazu Lige prvaka, a oni su u meču 4. kola pobijedili rezultatom 2:0.

Da će Liverpool doći do pobjede protiv tima iz Madrida bilo je jasno već nakon prvih 45 minuta, a pored vodstva od dva gola razlike, domaći igrači imali su i igrača više.
No, krenimo redom. Prvo je Jota u 13. minuti pogodio za vodstvo Redsa, da bi samo osam minuta nakon toga Mane pogodio i donio veliku prednost svom timu.

Ključni trenutak meča desio se u 36. minuti kada je sudija Makkelie pokazao direktan crveni karton gostujućem štoperu Felipeu koji je srušio Manea, a ova odluka izazvala je mnogo reakcija na društvenim mrežama i mnogi smatraju da je igrač gostiju prestrogo isključen.

U nastavku je Liverpool mirno priveo meč kraju i stigao do pobjede, a oni su ovim trijumfom osigurali prolazak u nokaut fazu.

Siguran trijumf ostvarila je i ekipa Manchester Cityja koja je rezultatom 4:1 savladala Club Brugge na svom terenu. Foden je pogodio za vodstvo Građana, Stones autogolom u 17. minuti vraća goste u igru, no Mahrez i Sterling u nastavku su riješili goste iz Belgije i osigurali tri boda svom timu.

Konačnih 4:1 postavio je Gabriel Jesus u sudijskoj nadoknadi.

U istoj grupi Leipzig i PSG su odigrali sjajan meč, a na kraju nije bilo pobjednika.

Domaći tim je nešto bolje otvorio meč jer je Nkunku pogodio za 0:1, no s dva gola u prvom poluvremenu Wijnaldum je donio preokret svom timu.

U nastavku je PSG mogao riješiti pitanje pobjednika, no nisu realizovali neke odlične šanse, a to im se osvetilo u sudijskoj nadoknadi kada je Szoboszlai s bijele tačke donio jedan bod svom timu.

Rezultati grupe A:

Leipzig – PSG 2:2 (Nkunku 8′, Szoboszlai 90+2′ – Wijnaldum 21′, 39′)

Manchester City – Club Brugge 4:1 (Foden 15′, Mahrez 54′, Sterling 72′, Gabriel Jesus 90+2′- Stones autogol 17′)