Tragedija Njukasla u 98. minutu

Fudbaleri Liverpula izvukli su se golom u 98. minutu i time došli do pobede protiv Njukasla, dok je bod osvojio samo Totenhem.

Liverpul i Njukasl su u petom kolu Premijer lige završili meč rezultatom 2:1 posle dramatične završnice.

Samo nekoliko dana nakon rekordne pobede od 9:0 nad Bornmutom “crveni” su bili na pragu novog kiksa na domaćem terenu, ali ih je spasao Fabio Karvaljo.

Izabranici Jirgena Klopa mogli su da povedu u 35. minutu da Luis Dijas nije propustio kolosalnu šansu.

Samo tri minuta kasnije usledila je kazna – Longstaf je jednim pasom izbacio celu odbranu domaćina, a šansu je savršeno realizovao Aleksandar Isak na svom debiju.

Situacija je umalo iz loše prešla u katastrofalnu za Liverpul, pošto je u 54. minutu na semaforu stajalo 0:2.

Strelac je ponovo bio Isak, ali mu je gol nedugo zatim poništen zbog ofsajda.

Prvu veliku priliku u drugom poluvremenu imao je Liverpul. Salah je dobio loptu na desnom boku, poslao je u sredinu Firminu, a Brazilac je iskusnim šutem matirao Poupa.

Liverpul je do kraja meča napadao svim snagama – u drugom poluvremenu je imao 70 odsto poseda lopte uz ogromnu prednost u upućenim šutevima.

Delovalo je kao da će ostati 1:1 i da će Njukasl slaviti vredan bod. Meč je produžen za pet minuta, ali je stigao do – 98.

Salah je napravio veliku pometnju posle kornera, lopta je nekako došla do doskorašnjeg veziste Fulama, a on ju je efektno zaucao u mrežu za veliko slavlje na “Enfildu” i čudo koje se desilo u osmom minutu nadoknade iako je ista iznosila pet minuta.

Za vikend, u 6. kolu PL, Liverpul ide na megdan Evertonu, dok “svrake” dočekuju Kristal Palas.

Kiks je napravio i Totenhem protiv Vest Hema koji je od početka sezone van forme, odigravši 1:1 na strani.

Izabranici Antonija Kontea postigi su prvi gol u utakmici u 34. minutu, pošto je pas Kejna ka Sonu presekao Kerer, ali istovremeno poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Gosti su imali prednost na pauzi, ali su je ubrzo ispustili.

Zaspala je odbrana “pevaca”, Souček je ostao sam posle fenomenalnog dodavanja Antonija, a onda moćnim udarcem matirao Lorisa.

Do kraja meča nije bilo većih šansi, pa je ostalo 1:1.

Vest Hem u narednoj rundi gostuje Čelsiju, dok Spursi dočekuju Fulam.