Tsitsipas se plasirao u 3. kolo US Opena, ponovo izviždan zbog zadržavanja u toaletu

Grčki teniser i treći nositelj na US Openu Stefanos Tsitsipas (3. ATP) plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Američkih Država nakon pobjede protiv Francuza Adriana Mannarina (44. ATP).

Igrala su se četiri seta, a rezultati su bili 6:3, 6:4, 6:7, 6:0.

Grk je lako osvojio prva dva seta te mu je po break bio dovoljan da nakon 70 minuta igre povede s 2:0.

Iako je u trećem setu tri puta imao 0:30 na servis Mannarina, Tsitsipas nije uspio slomiti Francuza te je izgubio set nakon odigranog tie-breaka.
Tada Grk ponovo odlazi u toalet gdje se zadržao osam minuta zbog čega je publika negodovala i zviždala mu kada se vratio na teren.

Međutim, Tsitsipasa to nije omelo pa je već u drugom gemu četvrtog seta napravio break i brzo je nakon ovjere došao do vodstva 3:0.
Do kraja je dominantno završio meč i tako prošao u treće kolo US Opena gdje će ga čekati Španac Carlos Alcaraz (55. ATP).