U trci za titulu ostali samo Inter i Milan

U 33. kolu italijanske Serije A fudbaleri Napolija i Rome su remizirali 1:1, čime su Napolitanci izgubili realne šanse da se okite dugoočekivanom šampionskom titulom.

Utakmica je ipak odlično počela za Napolitance koji su poveli u 11. minuti iz penala koji je u gol pretvorio Insigne. Taj rezultat je stajao na semaforu sve do 91. minute, a onda je El Shaarawy izjednačio na 1:1 i utišao je San Paolo.

Iako se igralo osam minuta sudijske nadoknade rezultat se nije mijenjao, a ovaj remi ne odgovara previše nijednoj ekipi.

Napoli pet kola prije kraja zaostaje četiri boda za liderom Milanom i dva za Interom koji ima i susret manje na svom kontu, dok je Roma od četvrtoplasiranog Juventusa i mjesta koje vodi u Ligu prvaka udaljena pet bodova.

Napoli u narednom kolu gostuje Empoliju, dok će Roma biti gost Interu.