United se lako oporavio od “brodoloma” i uz dva maestralna poteza Ronalda slavio u derbiju

U velikom derbiju 10. kola Premier lige Manchester United je na gostovanju u Sjevernom Londonu slavio protiv Tottenhama rezultatom 3:0 i tako iza sebe ostavio katastrofalan poraz od Liverpoola prošle sedmice.

Prije šest dana Crveni đavoli su doživjeli jedan od najtežih poraza u historiji. Liverpool je na Old Traffordu slavio rezultatom 5:0, a moglo je biti i znatno ubjedljivije. Ipak, ekipa Olea Gunnara Solskjaera je iza sebe ostavila taj “brodolom”.

Večeras je utakmica otvorena poništenim golom za Tottenham. Stoper Cristian Romero je pogodio nakon kornera, ali je nakon VAR snimka pogodak poništen.

Đavoli su u vodstvo došli u 39. minuti. Ubačaj s lijeve strane na fantastičan način volej udarcem u mrežu je proveo Cristiano Ronaldo. To je bio rezultat prvog dijela.

Na samom otvaranju drugog dijela pogodio je ponovo Ronaldo, ali je i ovaj gol poništen zbog ofsajda.

No, Crveni đavoli nisu tu stali, pa su u 64. minuti došli do novog pogotka. Ronaldo ovoga puta maestralno proigrava Edinsona Cavanija, a Urugvajac lobuje Hugu Llorisa za 0:2.

Tu se već Tottenham pomirio s porazom. Za kraj rutinski je pogodio Marcus Rashford i ovjerio veliku pobjedu Manchester Uniteda koji se na najbolji način oporavio od utakmice od prije šest dana.

Poljuljana ekipa Nuna Espirita Santa već neko vrijeme igra veoma loše i moglo bi se dogoditi da Portugalac uskoro završi svoju neslavnu epizodu u Sjevernom Londonu.