Vojvodina porazom završila evropske kvalifikacije

Fudbaleri Vojvodine poraženi su i drugi put od APOEL-a, i u revanšu 2. kola kvalifikacija za plasman u Ligu konferencija, identično kao na Kipru – 1:2.

Tako su Novosađani, uprkos optimizmu koji je provejavao iz kluba uoči dvoboja sa Kipranima, završili takmičenje u sezoni kupanja i okreću se obavezama u Superligi koju su, da podsjetimo, počeli neprijatnim porazom od Zvezde 0:5.

Sada im predstoji par dana predaha pa novi derbi na domaćem tlu – protiv Partizana.

Prvi meč, onaj na Kipru, završen je takođe pobjedom APOEL-a 2:1. I tada, kao i u revanšu, strijelac za “Lale” bio je Zukić – jedina svijetla tačka ekipe u ovoj kratkoj evro epizodi.

Pogledajte i na koji način je Zukić matirao golmana Kiprana u 37. minutu, u tom trenutku za 1:1, u jeku velike inicijative Novosađana.

Nažalost po domaće navijače, njih blizu 6.000, bio je to i jedini period meča kada je Vojvodina imala igru, energiju, nalete i kombinatoriku.

U tom finišu poluvremena još dva puta je prijetila gostima, bio je to lijep, euforičan period meča po “Lale”, ali fudbal se ne igra 15 minuta.

APOEL je pokazao da je bolji u mnogim segmentima igre, spremniji, iskusniji za ovakve bitke i potpuno zasluženo je prošao dalje, na megdan sa ekipom Dila Gori.

Strijelci za goste u Novom Sadu bili su Sarfo u 27. minutu i rezervista Efrem u 74. iz penala.

Prvi je efektno, precizno, krunisao akciju Čebakea po lijevom boku, dočekao proigravanje i onda finišerski tačno matirao Carevića, navodi B92.