Amerikanke ubjedljive, slijedi borba za bronzu

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspjela da se plasira u finale Olimpijskih igara u Tokiju. One su poražene od Amerike sa 3:0 (25:19, 25:15, 25:22).

Prvi set

Srbija dobro počela prvi set, povela sa 2:0, ali je Amerika uzvratila serijom 5:2. Amerikanke su čuvale prednost, prve su došle i do 10 poena (10:8). Na polovini prvog seta Amerikanke ponovo imaju pet poena viška (14:9).

Nakon što su Amerikanke povele sa 16:10, prvi put u meču imale pet minuta viška, Bošković i Milenković su vezale dva poena i smanjile na 16:12, a onda je i Amerika uzvratila na isti način (18:12).

Rasla je prednost Amerikanki, Srbija se veoma rano oprostila od prvog seta kada su protivnice povele sa 22:13. Do 23 poena Amerikanke stižu nakon servis greške Bojane Milenković. Tri set lopte su spasile reprezentativke Srbije, a onda je njihov selektor Kiranji pozvao tajm aut pri rezultatu 25:19.

Drugi set

I drugi set lako je riješila Amerika u svoju korist 25:15 za samo 22 minuta. Srbija mora nešto da mijenja. Samo protiv Dominikanske republike Amerikanke su bile ubjedljivije.

Samo osam poena iz napada, jako loša Srbija.

Treći set

Nije se Srbija digla ni u trećem setu. Imale su Amerikanke prednost od 7:2, ali je uspjela Srbija uhvatiti priključak na 14:13. U završnicu seta Amerikanke ulaze sa prednošću 21:16. Serijom 3:0 Srpkinje hvataju priključak, ulaze u neizvjesnu završnicu. Amerika je imala dvije set lopte, prvu je iskoristila za pobjedu od 3:0.