Arsenal nastavlja ka tituli

Fudbaleri Arsenala slavili su na gostovanju Totenhemu rezultatom 0:2 u derbiju 20. kola Premijer lige.

“Tobdžije” su tako iskoristile poraz Sitija protiv Junajteda i dodatno učvrstili prvo mesto na tabeli. Sada imaju osam bodova prednosti u odnosu na “građane”, što je poprilična zaliha iako ima još puno da se igra.

Do pobede ih je donekle pogurao Igo Loris koji je u 14 minutu katastrofalno reagovao nakon centaršuta Bukaja Sake i ničim izazvan sproveo loptu u svoju mrežu.

Nisu “petlovi” pali zbog toga, štaviše ko zna kako bi se ostatak meča odvijao da se Ramzdejl četiir minuta kasnije nije isprečio Sonu koji je bio jako blizu tome da izjednači. Ovako, to je bila jedina stvar koju su domaći igrači uradili u uvodnih 45 minuta.

Bila je i sreća na strani Totenhema, a na uštrb Tomasa Partija koji je fenomenalno zahvatio loptu na volej i zatresao stativu francuskog čuvara mreže. Njegov udarac iz daljine nije prošao, ali je zato deset minuta kasnije bio precizan Edegor koji je tako, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Totenhem je daleko bolje zaigrao u drugom poluvremenu. Par puta je pokušavao Kuluševski da “kiflom” prevari Ramzdejla, ali nije uspevao te su mreže mirovale do kraja.

Arsenal sada ima 47 bodova pred novi derbi u narednom kolu kada će ugostiti Mančester junajted. Totenhem je peti sa 33 boda.