Bajernu pripao klasik protiv Junajteda, Arsenal pregazio PSV

U grupama A i B Lige šampiona videli smo ubedljive pobede Bajerna i Arsenala, kao i remi Sevilje i Lansa.
Bavarci su u Minhenu bili bolji od Mančester junajteda kog su, u spektaklu sa sedam golova, nadigrali rezultatom 4:3 (2:0).

Tako je Bajern zaseo na čelo tabele grupe A, pošto su u prethodnom meču Galatasaraj i Kopenhagen podelili bodove rezultatom 2:2 u spektakularnom meču u Istanbulu.

Njemački šampion je na svojoj “Alijanc areni” bio u svakom trenutku bolji rival, a na prvi gol čekao je do 28. minuta.

Tada je Liroj Sane matirao Andrea Onanu, koji nastavlja da biva “bušan” ove sezone.

Jer, samo pet minuta kasnije njegovu mrežu je zatresao i Serž Gnabri, te je Junajted bio na kolenima već tada.

Nemoć engleskog velikana se nastavila i u nastavku susreta, a nada se pojavila 48. minutu kada je Rasmus Hojlund smanjio na 2:1.

Ipak, samo dva minuta kasnije je Kristijan Eriksen igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Hari Kejn iz penala koji je dosuđen vratio dva gola razlike.

U samom finišu Kasemiro je smanjio na 3:2, da bi momak rođen 2005. godine Matis Tel vratio +2 Bajernu.

Ali, ni tada nije bio kraj, jer je Kasemiro svojim drugim golom u petom minutu nadoknade postavio konačnih 4:3.

Goleadu “tobdžija” započeo je Bukajo Saka već u sedmom minutu, a u 20. je Leandro Trosar rezantnim udarcem doneo 2:0.

PSV se već tada “raspao”, pa je Gabrijel Žesus u 38. minutu potpuno neometan u srcu kaznenog prostora zakucao loptu u mrežu za 3:0.

U nastavku je Arsenal spustio gas, ali je tačku stavio Martin Odegard u 71. minutu veoma lepim udarcem sa oko 25 metara.

U ekipi Sevilje su ceo meč odigrali Marko Dmitrović na golu i Nemanja Gudelj u polju, a do vođstva su došli već u devetom minutu.

Tada je gol za domaće postigao Lukas Okampos golom glavom u 9. minutu.

Ipak, vođstvo je potrajalo do 24. minuta kada je Fulđini iz slobodnog udarca savladao Dmitrovića, koji je u toj situaciji morao bolje da reaguje.