Belingem donio Realu pobjedu u 94. minutu

Fudbaleri Real Madrida savladali su Union Berlin rezultatom 1:0 (1:0) u prvoj utakmici grupe C Lige šampiona.

Jedini gol na meču postignut je u četvrtom minutu nadoknade, a trijumf “kraljevskom klubu” doneo je Džud Belingem.

Engleski vezista je još jednom izrastao u heroja, ovog puta na startu Lige šampiona, za vrlo važne bodove.

On je postigao šest golova u prvih šest utakmica u dresu Reala.

Bio je strelac u debiju u LaLigi, a evo sada i u prvom meču u novom klubu u elitnom takmičenju.

Federiko Valverde je snažno šutirao, lopta se odbila od Paula Jekela i Aleksa Krala, ali je došla pravo na nogu Belingemu, koji je pogodio praznu mrežu gostiju.

“Zlatni dečko” Real Madrida!

Kada je reč o dotadašnjem toku utakmice, vrlo miran meč i bez puno pravih šansi na obe strane.

Union je povremeno zapretio, tek toliko da pokaže da će igrati ulogu u grupnoj fazi Lige šampiona, ali se Real za sve pitao.

Hoselu je imao nekoliko prilika u prvom poluvremenu, tri puta glavom, ali nije uspevao da zatrese mrežu.

U drugom delu je Gosens zapretio Realu, ali su Madriđani pojačavali tempo kako je vreme prolazilo.

Tukao je Modrić sa distance, Rodrigo imao dobru šansu pored Bonučija, ali su mreže mirovale.

Sve do opisanog 94. minuta i gola Belingema za prvu trojku Reala u novoj sezoni elitnog takmičenja.

U drugom meču prvog kola grupe C od 21 sat igraće Braga i Napoli.

U drugom kolu grupe C LŠ, koje je na programu trećeg oktobra, igraće Napoli – Real i Union – Braga.