Benfika “petardom” prva do četvrtfinala Lige šampiona

Fudbaleri Benfike prvi su četvrtfinalisti Lige šampiona za sezonu 2022/23.

Portugalski predsatvnik je slavio i u revanš susretu osmine finala protiv Klub Briža rezultatom 5:1 i tako se plasirao dalje ukupnim rezultatom 7:1.

Nisu gosti iz Belgije ni imali realnu šansu. Ne samo da su stigli sa dva gola zaostatka nego i u očajnoj formi i sa samo dva trijumfa u ovoj godini. Na drugoj strani je bila ekipa koja je poslednji put poražena u decembru.

Ekipa Rodžera Šmidta je igrala bez srpskog fudbalera Mihajla Ristića koji, doduše, najverovatnije ne bi ni počeo u startnih 11.

Sjajno su započeli domaći igrači i nekoliko sekundi pre isteka prvog minuta su poveli. Strelac je bio Žoao Mario i on je, barem na nekoliko sekundi, postao prvi igrač od Euzebija koji je na pet uzastopnim susreta u elitnom evropskom takmičenju postigao gol.

Sjajno se snašao vezista koji igra sezonu života i petom postigao gol, ali je isti poništen nakon provere u VAR sobi.

Nisu mnogo očajavali igrači Benfike i nastavili su da budu daleko bolji protivnik od tima koji sa klupe predvodi Skot Parker.

Rezultat je stigao u finišu poluvremena preko maestralnog Gonsala Ramoša koji je učestvovao u oba gola na isteku prvih 45 minuta. Najpre je u 38. minutu asistirao Rafi Silvi, a potom u drugom minutu nadoknade i sam postigao pogodak nakon što je “promešao” proivničku odbranu.

Strelac het-trika protiv Švajcarske na Svetskom prvenstvu je tako sa nepune 22 godine postao prvi igrač koji je postigao i asistirao gol u dresu Benfike u meču Lige šampiona.

U 57. minutu je postigao i svoj drugi gol na meču na asistenciju Grimalda, a do kraja je do svog gola stigao Žoao Mario iz jedanaesterca u 71. minutu.

Konačan rezultat je postavio David Neres. Rezervista je u 78. minutu zatresao mrežu Minjolea po peti i poslednji put.