Sport

Benfika prejaka za Briž

Fudbaleri Benfike su rezultatom 2:0 poedili Klub Briž u prvom meču šesnaestine finala Lige šampiona.

Benfika je uspela da trijumfuje u Belgiji nad ekipom koja je bila možda i najprijatnije iznenađenje grupne faze Lige šampiona.

Ovaj dvomeč počeli su na najbolji mogući način, pa će Briž moći da dočekaju dosta rasterećenije.

U prvom poluvremenu i nismo videli mnogo toga, ali beležimo promašaj Ramosa u 26. minutu kao nešto najinteresantnije u tom periodu meča, dok je Briž najbolju šansu imao tek u 5. minutu i nije bilo realno mnogo toga da se izvuče.

U 45. minutu je Briž zapravo i poveo, ali je zbog ofsajda taj gol poništen. Drugo poluvreme maltene samo što je počelo, a Benfika je već povela.

Kao što možete videti na snimku, bilo je to sa bele tačke i precizan je bio Žoao Mario.

Benfika je do kraja meča uspela da potvrdi pobedu i uveća svoju prednost, a to se dogodilo u poslednjoj trećini poluvremena.

Usledila je nova greška Briža, pa je David Neres bio najsnalažljiviji i između dva protivnička štopera došao do lopte, pa izašao pred golmana i matirao ga.

Na taj način je portugalski predstavnik ostvario sigurnu pobedu na gostovanju u Brižu.