Arsenal na koljenima – Siti je na vrhu

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Arsenal rezultatom 3:1 u zaostalom meču 12. kola Premijer lige.

Ova utakmica privlačila je veliku pažnju jer je faktički direktan obračun za titulu, jer se radi o duelu prvoplasirane i drugoplasirane ekipe.

Arsenal je ovim porazom sebi malo otežao stvari, ali i dalje imaju meč manje u odnosu na Siti od koga su upravo izgubili na svom terenu.

Arsenal je brzo zapretio preko Nketije, ali se težište nekako prebacilo na drugu stranu i Siti preuzeo inicijativu, a nekih desetak minuta kasnije sled katastrofalna greška koju de Brujne koristi.

Reprezentativac Belgije i jedan od najboljih fudbalera sveta nije propustio poklon i doneo Sitiju vođsvo od 1:0.

Nakon ovog gola je nekako opao tempo i tek tamo u 40. minutu Ederson ruši Nketiju u kaznenom prostoru, pa samim tim pravi jedanaesterac i stvara ogromnu šansu Arsenalu.

Bukajo Saka nije imao problema da donese izjednačenje pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom, 1:1.

Džek Griliš je novo vođstvo Sitiju doneo sredinom drugog poluvremena, kada je nakon sjajne akcije lopta došla upravo do Griliša koji šutira, a lopta je zakačila nesrećnog Tomijasua i završila u mreži Arsenala.

Nade za titulu počele su da tonu, dok momcima u sveto-plavoj uniformi sve izgleda dosta lepše i drugačije.

Pobeda je overena samo deset minuta kasnije.

Tada su izabranici Pepa Gvardiole imali još jednu fantastičnu akciju i Kevin de Brujne asistira Erlingu Halandu koji nije imao težak posao i zatresao mrežu Arsenala, 3:1.

Mogao je domaći tim do drugog gola u finišu, ali je Nketija bio neprecizan.

Ipak, na kraju su poraženi i za tri dana gostuju Aston Vili što će im biti izuzetno važan meč, plus će se nadati da će Notingem Forest moći da oteža put Mančester sitiju istog dana.

Bitka za titulu defintiivno nije gotova, zahuktala se.