De Bruyne slomio otpor Atletica i donio favorizovanom Cityju prednost pred revanš

Fudbaleri Manchester Cityja uspjeli su upisati minimalnu, ali vrijednu pobjedu protiv Atletico Madrida rezultatom 1:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

City, koji važi i za prvog favorita preostalog dijela takmičenja u Ligi šampiona, s imperativom pobjede dočekao je uvijek neugodne Jorgandžije.

Od prve minute gosti iz Madrida su, po naredbi Diega Simeonea, stali iza lopte i branili se sa svih 11 igrača. Djelovalo je da će im to, po ko zna koji put, donijeti rezultat.

U prvom poluvremenu Madriđani su u potpunosti neutralisali napade Građana. Izdvaja se pokušaj Kevina De Bruynea, koji je izblokiran.

Dva puta su igrači Cityja tražili jedanaesterac u prvom dijelu, ali Isztvan Kovacs nije pokazao na bijelu tačku nakon padova Bernarda Silve i De Bruynea. Na odmor se otišlo bez golova.

U 56. minuti City je bio blizu vodstva. De Bruyne fantastično šutira iz slobodnog udarca, ali je Jan Oblak još bolje intervenisao.

U 64. minuti pokušao je Aymeric Laporte glavom, ali je šutirao preko gola. To je bio uvod u vodeći pogodak Cityja.

Phil Foden tek što je ušao u igru fantastično proigrava De Bruynea, a sjajni Belgijanac rutinski matira Oblaka za vodstvo Cityja. Tada je Pepu Guardioli pao “kamen” sa srca.

De Bruyne je odigrao sjajan meč, a mogao je i udvostručiti prednost svog tima. Igrao se 81. minut kada je šutirao nakon izvrsnog prodora Fodena, ali je Stefan Savić izblokirao šut koji bi vjerovatno odsjeo u mreži.
Završeno je rezultatom 1:0 tako da ćemo polufinalistu saznati nakon revanša u Madridu koji se igra za sedam dana.