Košarkaši Golden Statea za poluvrijeme uništili slabašni Detroit

Ekipa Golden State Warriorsa pobijedila je Detroit Pistonse rezultatom 102:86, a bh. košarkaš Luka Garza nije dobio priliku i bez minutaže je pregledao ovaj susret.

Golden State je od prve minute nametnuo svoj ritam igre i domaći košarkaši ozbiljno su ušli u meč, pa su shodno tome već nakon prvih 12 minuta imali dvocifrenu prednost i vodstvo od 33:22.

Do nove pauze ta prednost je dodatno porasla i već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će Warriorsi puno lakše od očekivanog doći do pobjede. Rezultat je glasio 66:38, a s obzirom na prednost od 28 razlike, pitanje pobjednika je već tada bilo odlučeno.

Uspjeli su domaći košarkaši održati tu prednost i u trećoj četvrtini pa su bez većih problema priveli ovaj meč kraju. Warriorse je do pobjede nosio Thompson koji je ubacio 21 poen. Pratio ga je još Wiggins koji je ubacio 19 poena, kao i Curry koji je ubacio 18 poena.

S druge strane, u timu Detroita istakao se McGruder koji je ubacio 19 poena.
Golden Stateu je ovo bila 32. pobjeda u sezoni i sada imaju omjer od 32-12, dok je za slabašni Detroit ovo bio 33. poraz i trenutno su na omjeru od 10-33.

Sinoć je odigrao i još jedan susret i to onaj između New Yorka i Minnesote, a na kraju je gostujući tim bio bolji rezultatom 112:110. Do pobjede ih je nosio Edwards koji je ubacio 21 poen, kao i Towns koji je ubacio 20 poena.