Liverpul s dva gola pobjedio Viljareal

Izabranici menadžera Jirgena Klopa su na prepunom Enfildu u prvom meču polufinala elitnog takmičenja UEFA stekli lepu prednost protiv Viljareala, slavili su sa 2:0 (0:0).

Apsolutno zasluženo reklo bi se, jer su od početka do kraja susreta bili tim koji je igrao atraktivno, napadao, stvarao šanse i za to su nagrađeni.

Klopova mašinerija za golove, naišla je istina na čvrst zid španske odbrane u prvom poluvremenu, ali su sa dva gola u rasponu od 133 sekunde u drugom poluvremenu otključali bravu i “žuta podmornica” će u revanšu imati jako težak zadatak da se vrati u igru.

Ništa Španci nisu pokazali u napadačkom smislu, podatak da nisu stvorili priliku za gol jasno govori kako su igrali i na šta su bili orijentisani, ali ni to im nije pomoglo.

Od prvog minuta bilo je jasno da će “crveni” krenuti žestoko ka golu Viljareala ne bi li što pre došli do gola.

U brzom ritmu dolazili su do lopte i kreirali prilike, ali nisu imali dovoljno koncentracije u finišu akcija.

Mane je u osmom minutu bio u petercu, ali je loše primio loptu, pa je Pau Tores otklonio opasnost, da bi četiri minuta kasnije na centaršut Salaha, Mane bio malo brži od lopte, loše je zahvatio i prilika je propala.

Luis Dijas je oprobao udarac sa 18 metara, baš kao i Hendersom u 22. minutu.

Sadio Mane i Mohamed Salah su sjajno kombinovali u 27. minutu, sve se završilo duplim pasom i udarcem Egipćanina, lopta je za malo otišla iznad prečke.

Dijas je opet pokušao sa distance, ali je Rulji odbio loptu, da bi u 33. minutu Sadio Mane pokušao treći put, lopta je zakačila Raula Albiola, promenila smer, ali i završila za malo kraj desne stative.

I Salah je u 35. minutu bio neprecizan na dodavanje Aleksandera-Arnolda, da bi u 42. sreća bila na strani “žute podmornice”. Tijago Alkantara je raspalio po lopti sa 20 metara, pogodio je gotovo ono mesto gde se spajaju prečka i stativa!

To je bilo sve u prvom delu, ali u drugom poluvremenu igrači Liverpula su naštimali nišanske sprave i to vrlo brzo.

Doduše, kod vodećeg gola u 53. minutu imali su i dosta sreće. Džordan Henderson je pokušao da centrira sa strane, lopta je zakačila nogu igrača Viljareala, promenila smer, prevarila i istrčalog golmana Ruljija koji je uspeo samo vrhom prstiju da je odbije u malu mrežu – 1:0!

Nije se radost navijača na Enfildu ni stišala kada je pao i drugi gol. Ovog puta školska akcija Klopove ekipe, Salah je pravovremeno proigrao Sadija Manea koji je sa nekih pet metara samo ćušnuo loptu ispod Ruljija u mrežu za 2:0.

Postigli su “crveni” gol i u 64. minutu, ali iz ofsajda, Endi Robertson se našao iza leđa odbrane španske ekipe.

Ostatak meča bio je rutinsko odrađivanje posla za Liverpul, uz pokušaje da se dođe do još kog gola.

Dijas je bio najuporniji, pre nego što je zamenjen u 80. minutu imao je još dva pokušaja u 68. i 78. minutu, ali nije imao sreće i rezultat je ostao nepromenjen.