Manchester City nezaustavljivo grabi ka tituli, Chelsea šokantno ostao bez pobjede

U 20. kolu engleskog Premiershipa fudbaleri Manchester Cityja su kao gosti pobijedili Brentford 1:0 i dodatno su se učvrstili na vrhu tabele.

Građani su do tri boda došli golom Philla Fodena u 16. minuti koji je iskoristio sjajan centaršut Kevina De Bruynea s desne strane i sjajnom reakcijom iz blizine je donio trijumf svom timu.

U nastavku nije bilo mnogo pravih prilika, osim što je De Bruyne pogodio stativu i ostalo je 1:0.

Manchester City sada ima čak osam bodova više od drugoplasiranog Chelseaja koji je na svom terenu napravio veliki kiks remijem protiv Brightona 1:1, iako su vodili sve do samog finiša golom sve boljeg Romelua Lukakua u 28. minuti.

Nakon kornera koji je izveo Mount, robusni Belgijanc se na sjajan način otrgao iz zagrljaja svog čuvara i glavom je pogodio za 1:0. Ipak, Plavci su doživjeli pravi šok u 91. minuti kada im je Danny Welbeck “ukrao” pobjedu i izjednačio na 1:1.

Chelsea će u narednom kolu igrati derbi protiv Liverpoola na Stamford Bridgeu, dok će Brigton gostovati Evertonu.