Sport

Vučević dominirao u novoj pobjedi Chicaga

Košarkaši Bullsa pobijedili su u Chicagu ekipu Atlanta Hawksa rezultatom 131:117 te su tako potvrdili odličnu formu petim uzastopnim trijumfom.

Nakon ujednačenog početka, presudna na ovom meču definitivno je bila druga četvrtina kada su Hawksi u potpunosti zakazali pa su Bullsi na odmor otišli s rezultatom 74:53. Gosti su u nastavku igrali znatno bolje, ali je to bilo nedovoljno da izbjegnu veliki poraz kod Bullsa.

Meč je obilježila dominacija Nikole Vučevića pod košem, a Crnogorac je utakmicu završio sa 16 poena i čak 20 skokova. LaVine je bio najefikasniji kod Chicaga s 25 poena, dok je Young kod Atlante ubacio 26 te imao još i 11 asistencija.

Chicago je druga ekipa Istočne konferencije iza Brookly Netsa s 22 pobjede i 10 poraza, dok je Atlanta na 12. mjestu Istoka s omjerom 15-19.

Važnu pobjedu sinoć su odnijeli i košarkaši New York Knicksa na gostovanju u Detroitu protiv Pistonsa. Na kraju je bilo 94:85 na goste.

U pobjedničkom timu istakao se Burks s 34 poena, a Quickley je dodao 18. Kod domaćih je dominirao Bey s 32 poena, a skromnu partiju imao je bh. košarkaš u redovima Detroita Luka Garza koji je na terenu proveo 39 minuta. Za to vrijeme uspio je skupiti tek četiri poena, devet skokova i dvije asistencije.

Knicksi se nalaze na devetom mjestu Istočne konferencije, dok su Pistonsi na posljednjem mjestu.

Inače, Portland Trail Blazersi su poraženi od Utah Jazzere sa 120:105, a u poraženoj ekipi nije bilo našeg Jusufa Nurkića zbog bolesti.