Manchester City u nesvakidašnjoj utakmici preokrenuo i savladao Arsenal na Emiratesu

U vrlo sadržajnom meču Manchester City je rezultatom 2:1 slavio na gostovanju Arsenalu i tako je otvoreno 21. kolo engleske Premier lige, ali i nogomet na Ostrvu u 2022. godini.

Iako nismo vidjeli golijadu, neutralni gledatelji mogli su uživati u onom što su prikazali timovi. Meč je obilovao spornim sudijskim odlukama i nabojem.
U prvom dijelu Manchester City je kontrolisao loptu, ali je Arsenal bio mnogo konkretniji. U 12. minuti mnogi su vidjeli da će arbitar Stuart Attwell pokazati na jedanaesterac, ali nakon pada Odegaarda to se nije dogodilo.

U 31. minuti Kieran Tierney s lijeve strane šalje dobar centaršut, a Bukayo Saka dovodi Topnike u vodstvo. Malpm tpga Gabriel Martinelli je u dva navrata u prvom dijelu mogao povisiti vodstvo Arsenala, ali je bio neprecizan. Rezultatom 1:0 odlazi se na odmor.

Poravnanje smo vidjeli u 57. minuti. Granit Xhaka je povukao Bernarda Silvu za dres, a Attwell nije odmah pokazao na bijelu tačku. Međutim, nakon VAR konsultacije dosudio je jedanaesterac, a siguran realizator bio je Riyad Mahrez.

Naredne dvije minute bile su pravo ludilo. Nathan Ake je čudesno spasio svoj gol u 58. minuti uklizavši na gol-liniji, a u nastavku akcije Martinelli promašuje prazan gol.

Nekoliko sekundi kasnije Gabriel pravi žestok start na sredini terena i dobija drugi žuti karton.

Kada se činilo da će utakmica završiti rezultatom 1:1, u trećoj minuti nadoknade Rodri sretno i spretno donosi veliku pobjedu Manchester Cityju, devetu uzastopnu u Premier ligi.