Peru izborio baraž, Kolumbija ostala bez nastupa na Svjetskom prvenstvu

Fudbalska reprezentacija Perua je u posljednjem kolu južnoameričkih kvalifikacija izborila plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo.

Prije posljednjeg kola znalo se da Brazil, Argentina, Urugvaj i Ekvador idu direktno u Katar, te je ostalo otvoreno samo peto mjesto koje vodi u baraž, a za njega su se borili Peru i Kolumbija.

Kolumbija je odradila svoj dio posla i slavila u gostima kod Venecuele sa 1:0 pogotkom Jamesa Rodrigueza iz penala u 45+4. minuti, te je čekala rezultat iz Lime.

Iz glavnog grada Perua nisu stigle dobre vijesti za njih jer je domaćin pogocima Gianluce Lapadule iz 5. i Yoshimara Yotuna iz 42. minute slavio sa 2:0 protiv Paragvaja, te je izborio plasman u baraž.

Peru će u baražu igrati protiv pobjednika meča Ujedinjeni Arapski Emirati – Australija koji se igra 7. juna.