“Petarda” Halanda poslala Siti u četvrtfinale

Fudbaleri Mančester sitija i Intera obezbedili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Siti je na svom terenu pobedio Lajpcig sa 7:0, dok je Inter uspeo da zadrži 0:0 u Portu i tako prođe u četvrtfinale Lige šampiona.

Za Mančester siti je istoriju ispisao Erling Haland koji je postigao pet golova na utakmici, dok su po jedan postigli Ilkaj Gundoan i Kevin De Brujne.

Delovalo je da od početka meča Lajpcig je taj koji je sa više hrabrosti ušao u utakmicu, prvih deset minuta su bili odvažniji na terenu vršili su pritilsak na zadnju liniju Sitija, ali na njhovu nesreću nisu uspeli da iskoriste taj momentum.

Siti je kako je vreme odmicalo sve više preuzimao kontrolu nad utakmicom i krenule su da se ređaju šanse pred golom Lajpciga.

Na prvi smo čekali do 22 minuta kada je posle penala Erling Haland je postigao prvi gol na utakmici. Samo 19 sekundi je prošlo, a Haland je ponovo zatresao mrežu gostiju, kada je posle udarca Kevina De Brujnea koji je pogodio prečku, glavom loptu smestio u mrežu.

I onda pred kraj prvog poluvremena po treći put savladao Blasvika, i tako može se reći rešio pitanje pobednika i putnika u četvrtfinale. Ponovo se Norvežanin našao na pravom mestu i sada je posle udarca Dijaša lopta od stative došla do Halanda koji je vratio u mrežu.

Drugo poluvreme se nastavilo u istom ritmu od prvog poluvremena.

Samo četirit minuta je prošlo od početka drugog dela utakmice, a Siti je postigao četvrti gol. Ovoga puta to nije bio Haland, nego je to bio Ilkaj Gundoan, Nemac je posle sjajne akcija, uputio precizan udarac koji je završio u donjem levom uglu gola Lajpciga.

Ponovo se na scenu vratio Erling Haland. Norvežanin je na identičan način postigao svoj četvrti i peti gol. Oba su postignuta iz kaznenog prostora, i to posle odbitka nakon intervencije Blasvika. Ovim golovima Haland je postao treći igrač u istorijij Lige šampiona koji je postigao pet golova na jednoj utakmici.

Ne dugo posle petog gola Halanda, Gvardiola je odlučio da izvede Halanda i tako mu uskratio mogućnost da oborio rekord Lige šampiona.

Posle izlaska Halanda, potpuno je opao ritam utakmice, a iz blage letargije nas je izveo Kevin De Brujne, koji je sjajnim golom postavio konačan rezultat utakmice 7:0.