Porto u nadoknadi šokirao Arsenal

Fudbaleri Porta savladali su Arsenal u prvom meču osmine finala Lige šampiona (1:0).

Jedini strelac gola je bio Galeno koji je pogodio mrežu Arsenala u 94. minutu meča

Kada se sve sabere domaći fudbaleri su bili bolji i zasluženo su odneli pobedu na ovoj utakmici.

Bio je ovo duel trećeplasitanih ekipea prvenstva Portugala i Engleske.

Fudbaleri Arsenala su na Dragao stigli posle niza dobrih rezultata i utakmicu u Portu su krenuli autoritativno, gde su u prvom delu meča imali veći posed lopte, ali nikako nisu mogli da stvore ozbilnji šansu.

Jedino vredno pomena u prvom poluvremenu je bila šansa koju je u 21. minutu imao Galeno. Brazilac je tako posle šuta iz kaznenog prostora pogodio stativu što je izazvalo uzdahe navijača domaćih. Sem te šanse Porto je imao još jednu šansu kada je Raja morao da interveniše.

Arsenal je uglavnom bio opasan posle prekida, da li su to bili korneri ili slobodni udarci sa bočnih pozicija, ali se mreža na stadionu Dragao nije tresla u prvih 45 minuta.

U drugom delu meča situacija na terenu je bila po gotovo slična kao u prvom poluvremenu. Opet je Porto bio taj koji je bio opasniji po gol gostiju, najopasnije je bilo kada je Žoao Marijo prošao po desnoj strani dodao loptu do Vendela, a njegov udarac je bio izblokiran.

Priliku za Arsenal je u 70. minutu propustio Leandro Trosar koji je posle kornera sa leve strane uhvatio volej sa desne strane kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola.

Opasno je bilo pred kraj meča kada je u drugom minutu nadoknade Gabrijel pokušao glavom.

A onda u pretposlednjem minutu meča usledio je pravi spektakl. Fudbaler koji je pogodio stativu sada je bio i više nego precizan. Primio je Galeno loptu van kaznenog prostora i uputio precizan udarac koji je završio u mreži golmana Raje za pobedu Porta.

Tako će plavo-beli ići na revanš meč osmine finala Lige šampiona na stadion Emirejts sa rezulatom 1:0.

Koliko je Arsenal bio loš na ovom meču govori podatak da na celom meču nije uputio nijedan šut u okvir gola.

Srpski fudbaler Marko Grujić celu utakmicu je presedeo na klupi Porta.