Preokret Sitija košmar Junajteda

Fudbaleri Mančester sitija slavili su kao gosti nad Vest Hemom rezultatom 3:1, u okviru petog kola Premijer lige.

Aktuelni šampion Evrope i Engleske je do trijumfa u prestonici stigao posle preokreta, tako da u lepom raspoloženju iščekuje susret sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona u utorak.

“Građani” su u ranoj fazi utakmice mogli da dođu do prednosti, ali su se “čekićari” izvukli u nekoliko navrata.

Najpre je pravi zicer promašio Haland, da bi nakon jednog od kornera, Areola ostao nesavladan iako se suočavao sa čak pet udaraca ka svom golu.

Vest Hem je do vođstva stigao pravo niotkuda, dobru polukontru je pokrenuo Coufal, centrirao, da bi Vord-Prauz glavom prevario Edersona.

Doku je izgubio loptu kod tog gola Vest Hema, ali se iskupio u 46. minutu, pogodivši dalji ugao posle solo prodora.

Siti je do preokreta stigao u 76. minutu, kada je Alvares prebacio čitavu odbranu domaćih, a Bernardo Silva lobovao Areolu.

Portugalac je bio asistent kod trećeg kola Sitija u 86. minutu, pronašao je Halanda, kome nije bilo teško da se upiše u strelce i potvrdi pobedu svog tima.

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN
Mančester junajted se se još jednom obrukao na “Old trafordu”, ovoga puta u susretu sa Brajtonom (3:1).

De Zerbijev tim je uspeo da četvrti put u nizu savlada “crvene đavole” u prvenstvu, a ovaj trijumf je mogao da bude i ubedljiviji.

Sve je počelo u 20. minutu, kada je bivši igrač Junajteda Deni Velbek pogodio mrežu Onane, da bi pobedu gostiju najavio Gros u 53. minutu susreta.

Agonija domaćih je produžena u 71. minutu, kada se u strelce upisao i Žoao Pedro.

Ten Hag je reagovao izmenama, ubacio Mejbrija, koji je u 73. minutu smanjio rezultat i ostavio nadu Junajtedu.

Ipak, do kraja susreta, Brajton je bio bliži četvrtom pogotku, nego Junajted drugom, a promene rezultata više nije bilo.

Veliki preokret ovog popodneva napravio je Totenhem u finišu susreta sa Šefild junajtedom – 2:1.

Gosti su vodili golom Hamera od 74. minuta, ali im je nadoknada duga više od 13 minuta došla glave.

Najpre je Rišarlison u 98. izjednačio rezultat, a onda asistirao Kuluševskom, koji je u 101. minutu desnom nogom zakucao loptu u mrežu za veliko slavlje u Londonu.

U 14. minutu nadoknade Mekburni je zaradio direktan crveni karton, da stvar bude gora po Šefild.

Preokret je napravila i Aston Vila protiv Kristal Palasa (3:1), praktično na identičan način kao i Totenhem.

Palas je vodio od 48. minuta, pogotkom Eduara, da bi u 88. Djuran poravnao rezultat na semaforu.

Duga nadoknada pogodovala je birmingemskom timu. Prvo je Daglas Luiz u 98. realizovao penal, a konačnih 3:1 postavio je Bejli u 101. minutu.

Minimalan trijumf na svom terenu ostvario je Fulam, koji je pobedio Luton rezultatom 1:0, zahvaljujući pogotku Karlosa Vinisijusa u 65. minutu.