Prvo mjesto za Belgiju – Šveđani prekinuli loš niz

Reprezentacija Belgije sa prvog mesta se plasirala na EURO 2024 posle pobede nad Azerbejdžanom od 5:0 (4:0).

Igrač utakmice je bio Romelu Lukaku koji je u prvom poluvremenu postigao četiri gola.

Peti je u 90. minutu bio delo Leonarda Trosara.

Belgija je posle ove pobede došla do 20 boda što je poslalo na prvom mesto grupe F gde je završila kvalifikacije i sa kojeg mesta se plasirala na EURO.

U drugom meču ove grupe Švedska je posle tri utakmice bez trijumfa došla do pobede na utakmici protiv Estonije rezultatom 2:0 (1:0).

Šveđani su do prednosti došli preko Viktora Klaesona golom u 22. minutu, dok je konačan rezultat postavio Emil Forsberg u 55. minutu.

Švedska se tako neće naći na EURO 2024. jer je ovu grupu završila na trećem mestu sa deset bodova, a Estonija je za osam utakmica upisala svega jedan bod.